Rekvalifikační kurzy pomáhají získat lepší práci

Rekvalifikační kurzy pomáhají získat lepší práci

OSTRAVA – Centrum celoživotního vzdělávání Vysoké školy báňské – Technické univerzity v Ostravě (VŠB-TUO) pořádá kurzy v oblasti výpočetní techniky již od roku 1991. V současné době nabízí možnosti vzdělávání týkající se kancelářských aplikací, programování, správy sítí a HW, grafiky a videa, výuku pro seniory, zaměstnance školství, jakož i rekvalifikační dlouhodobé programy. Podmínkou pro účast v rekvalifikaci je úspěšné absolvování vstupního testu.

Během roku se koná několik turnusů kurzu programování a správy počítačových sítí v prostředí Windows Server 2008 a Windows Server 2012, které v průměru absolvuje 60 účastníků. Dle rozsahu svého zaměření výuka trvá v rozmezí dvou až devíti měsíců. Její absolventi následně hledají uplatnění ve firmách působících v oblasti výpočetní techniky. Z tohoto důvodu centrum úzce spolupracuje s personalisty v Moravskoslezském kraji. Dle jejich požadavků studenti na konci kurzu vykonají testy odborné i ze znalostí anglického jazyka. Jsou-li úspěšní, čeká je pak pozvání do firem na další pohovory.

Názory od samotných účastníků získala 10. dubna 2014 v prostorách VŠB – TUO Lýdie Kotajná. Zeptala se, co je do centra vzdělávání  přivedlo. Co je během absolvování této formy rekvalifikačního vzdělávání nejtěžší a jaké jsou vyhlídky na následné nalezení vhodného pracovního uplatnění. Zde jsou odpovědi dvou oslovených účastníků, a to Vadima Dillingera a Jozefa Kummera.

O rekvalifikačních kurzech si Lýdie Kotajná povídala i s Petrem Červenkou, vedoucím Centra celoživotního vzdělávání VŠB-TUO. Rozhovor umístila na youtube.com a lze ho zhlédnout zde. (lk),11.dubna 2014

f_2

Podmínkou pro účast v kurzu bylo úspěšné složení vstupních testů. Někteří se věnovali přípravě i jeden měsíc. Kdo měl již dříve praktickou zkušenost ze správy počítačové sítě, pro toho byl test jednoduchý.

f_1

Někteří respondenti získají již v průběhu kurzu pracovní nabídku.
Foto: Lýdie Kotajná

 

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>