Rekval nabízí nezaměstnaným šanci pro nový začátek

Rekval nabízí nezaměstnaným šanci pro nový začátek

OSTRAVA – Každý má šanci na nový začátek. Pod tímto názvem ostravská vzdělávací společnost REKVAL realizuje od listopadu 2014 do října 2015 nový projekt. Je určen dvěma základním cílovým skupinám z Moravskoslezského kraje: uchazečům o zaměstnání ve věku do 25 let s ukončeným základním vzděláním a rovněž osobám nad 50 let.

Zdaleka to není první rekvalifikační kurz, který REKVAL organizuje pro uchazeče o zaměstnání i další potenciální zájemce, kteří chtějí získat nebo změnit svou kvalifikaci. S jakou nabídkou REKVAL přichází nyní?

V lednu 2015 začne rekvalifikační kurz pro ty, kteří chtějí získat oprávnění pro řízení vysokozdvižných motorových vozíků. Výuka je naplánována v rozsahu 60 hodin.
Ve stejném období je připraven pro zájemce ve věku od 50 do 64 let s ukončeným středním vzděláním 161hodinový kurz, jehož absolventi se mohou nechat zaměstnat jako chůvy pro děti, které jsou ve věku do zahájení povinné školní docházky.
V únoru a březnu 2015 se pak v REKVALu budou moci vzdělávat zájemci o práci asistentky či sekretářky v rekvalifikačním kurzu o rozsahu 81hodin a v březnu a dubnu bude realizován 43hodinový rekvalifikační kurz zaměřený na úklidové práce.

Všechny rekvalifikační kurzy jsou hrazeny z prostředků ESF a státního rozpočtu České republiky prostřednictvím Operačního programu Lidské stroje a zaměstnanost, reg. č. CZ.1.04/3.3.05/D6.00376. Součástí těchto vzdělávacích programů jsou i individuální konzultace včetně pracovního poradenství.
Zájemci o vstup do projektu se mohou hlásit na tel. čísle 597 577 750, 739 228 247. Bližší infomrace získají také na na www.rekval.cz. (še),30.10.2014

 

logo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>