Ostrava ocenila sedm dobrovolníků

Ostrava ocenila sedm dobrovolníků

OSTRAVA – U příležitosti Evropského roku občanství 2013 a Mezinárodního dne dobrovolníků udělilo město Ostrava 4. prosince 2013 ve spolupráci s dobrovolnickými organizacemi za oblast sociálních služeb a volného času sedmi vybraným dobrovolníkům titul „Dobrovolník roku 2013“. Ceny předal náměstek primátora Martin Štěpánek.

Nominovaní byli navrženi organizacemi ADRA – obecně prospěšná společnost, Charita Ostrava – dobrovolnické hnutí a dobrovolnické hospicové hnutí, S.T.O.P. – občanské sdružení, Společně-Jekhetane – občanské sdružení, Slezská diakonie – dobrovolnické centrum Ostrava a YMCA Ostrava-Poruba.

Jednou z oceněných je Petra Štenclová z občanského sdružení S.T.O.P. Studentka vyšší odborné školy sociální se věnuje v rámci programu KMOTR individuální práci s dětmi. S vybraným dítětem tráví volný čas a jako dospělý kamarád mu pomáhá při řešení různých situací. Petra se podílí i na organizování činností dětí a dobrovolníků v programu příprava výtvarných dílen, víkendových pobytů a příměstských táborů.

V Ostravě působí šest dobrovolnických organizací a 1 490 dobrovolníků, což je 0,5% obyvatel města, kteří odpracovali  70 tisíc hodin za rok 2012. (es), 10. prosince 2013

Petra Štenclová na snímku uprostřed.

Petra Štenclová na snímku uprostřed.

 Foto: Eva Sošková

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>