Nuda ve Středisku volného času nehrozí

Nuda ve Středisku volného času nehrozí

OSTRAVA – Zajímavé setkání čekalo na redaktory portálu Mediaprolidi.cz 29. října 2013. Ve Středisku volného času v Ostravě-Zábřehu besedovali s jeho pracovnicí Janou Kusynovou.

Středisko nabízí sportovní, taneční, dramatické kroužky a řadu dalších. Kromě toho pořádá v „Domečku“ v Zábřehu, na Dubině a nově v budově bývalé základní školy v Zálomu pro děti a mládež od šesti do osmnácti let mnoho jiných akcí. Nezapomínají ani na seniory, pro které organizují zájezdy, besedy, relaxační cvičení i kurzy počítačových dovedností. „Naše práce je tak trochu sezonní. K podzimu neodmyslitelně patří například Drakiáda, Brambor cup, Martinovy lucerny nebo Hallowenský turnaj ve florbalu,“ řekla J. Kusynová.

Dodala, že od roku 2009 počet akcí narůstá přibližně o sto procent ročně. V poslední době jsou však omezeni finančními prostředky. Proto deseti zaměstnancům vypomáhají dobrovolníci, mezi nimi studenti Ostravské univerzity. Jednou z důležitých součástí jejich činnosti jsou takzvané nízkoprahové kluby. Školáci zde mohou v odpoledních hodinách trávit svůj volný čas pod dohledem pedagoga. Jsou pro ně připraveny hry, soutěže, tance či tvůrčí dílny. „Pravidelně se jich účastní kolem tří desítek děvčat a chlapců. Velmi oblíbené jsou adaptační a stmelovací kurzy pro střední školy, s nimiž jsme začali před čtyřmi lety. V létě zase pořádáme různé tematicky zaměřené tábory a  soustředění. Žádané jsou příměstské tábory. Jen letos jsme jich měli šestnáct,“ uvedla pracovnice Střediska volného času. Novinkou letošního roku jsou enviromentální programy pro mateřské i základní školy. Svou nabídku chtějí rozšířit i o akce pro lidi v produktivním věku, třeba zážitkové víkendové kurzy.

Jana Krischkeová, 30. října 2013

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jana Kusynová při setkání s redaktory Mediaprolidi.cz.
Foto: Veronika Zoubková

 

 

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>