Uhrančivý tanec romských dívek diváky ohromil

Uhrančivý tanec romských dívek diváky ohromil

OSTRAVA – Děvčata z nízkoprahového zařízení pro děti a mládež organizace Společně – Jekhetane předvedla 6. prosince 2013 na Mikulášské besídce v Základní škole Na Vizině uhrančivý romsko-diskotanec.

Nacvičovala ho půl roku a výsledek doslova všechny ohromil. Na akci, kterou zorganizoval Miroslav Červeňák spolu s občanským sdružením Vzájemné soužití, vystoupily také děti z dalších nízkoprahových zařízení a neziskových organizací. Šikovné dívky a chlapce odměnili dlouhotrvajícím potleskem nejen diváci, ale také hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák a další pozvaní hosté.

Uhrančivý tanec.

Uhrančivý tanec.

Mikulášská nadílka v Porubě a Přívoze
Trojice – Mikuláš, čert a anděl -  v minulých dnech navštívila děti v přívozském a porubském zařízení Společně – Jekhetane  V Porubě 5. prosince 2013 asi děvčátka i chlapci trochu zlobili, jelikož si Mikuláš některé z nich dokonce chtěl odvést sebou. Nakonec všechno dobře dopadlo, i největší neposedové zarecitovali nějakou básničku nebo říkanku a dočkali se vytoužené odměny v podobě mikulášské nadílky. Zato 9. prosince 2013 v Přívoze byli všichni vzorní. Dětem se příchod Mikuláše líbil natolik, že z toho vzniklo několik pěkných, zajímavých fotek, dokonce se nebály ani čerta a vyfotily se s ním. 

Kuk do objektivu:)

Kuk do objektivu:)

Překážky překonávají společně
V rámci projektu Rovný start se  5. prosince v přívozském zařízení Společně – Jekhetane sešli na pravidelné schůzce rodiče s dětmi do šesti let. V tento předvánoční čas bylo setkání obzvlášť výjimečné a slavnostní, doplněné malým občerstvením a mikulášskou nadílkou. Rovný start je pilotní projekt zaměřený na podporu rodičovských kompetencí romských rodičů. Jde především o přípravu těch nejmenších na budoucí školní docházku. Projekt financuje nadace Open Society Fund Praha a Early Childhood Program. (šk),13. prosince 2013

f_2

f_3

f_1Foto: Šárka Kroščenová

 

 

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>