Ohlédnutí za projektem Media pro lidi

Ohlédnutí za projektem Media pro lidi

ČESKÝ TĚŠÍN – Co  nám pětiměsíční třinecký kurz dal? Byl pro nás přínosem? Na toto téma diskutovali ve čtvrtek 17. července 2014 účastníci třineckého kurzu Media pro lidi v Českém Těšíně.

Naučili se psát zprávy, pořizovat rozhlasové příspěvky, pronikli i do tajů fotografie a natáčeli videozáznamy. Ostatně v jednom z videospotů hodnotí právě ukončený kurz Media pro lidi. Lze ho zhlédnout zde. Z vystoupení jednotlivých účastníků vyznělo, že iniciátoři projektu mohou být spokojení. Praxe potvrdila jejich předpoklad, že tužka, fotoaparát a kamera jsou jednoduchými nástroji sloužícími k rozvoji osobnosti a lepší reflexi sebe i okolí. Jsou to nástroje, které pomáhají i nezaměstnaným. (še), 18. července 2014

g

Agata (zprava) s Lumírem, Dianou a Evou společně zhodnotili přínos kurzu.

Po skončení kurzu jeho účastníci ještě diskutovali a radili se o dalších námětech. Někteří si například chtějí zavést svůj blog na webu.

Po skončení čtvrtečního programu se ještě hodně diskutovalo. Třeba o tom, jak by měl vypadat blog, který si chce založit Eva s Dianou. Držíme pěsti!

Zatímco Bára (zleva) s Aničkou studovaly novinové příspěvky účastníků kurzu, Magda sledovala diskusi.

Zatímco Bára (zleva) s Aničkou studovaly novinové příspěvky účastníků kurzu, Magda pozorně sledovala diskusi.

f

Gábina s Petrem se ve svých mediálních výstupech zaměřili mimo jiné i na občanské sdružení eSeznam, jehož jsou členy.

d

Při hodnocení kurzu se nezapomnělo ani na zajímavou a podnětnou exkurzi v Českém rozhlasu Ostrava, kam je pozvala Ivana Šuláková.

c

Z diskuse vyplynulo, že i když projekt končí, jeho účastníci budou nadále psát články, pořizovat fotografie a natáčet videozáznamy pro Media pro lidi a další redakce. To je potěšující zpráva nejen pro iniciátory kurzu, ale také pro jeho lektory.

Foto: Alois Miarka

 

 

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>