Hodinový manžel

Hodinový manžel

Těšín – úterý 28.4. 19:30 - Parta chlapů zjistí, jaké to je, když se k opačnému pohlaví chová jako ke spotřebiči. Ústřední postavou veškerého děje je David Novotný. Kromě ekonomického krachu jeho živobytí, jímž je plavecký bazén, si neméně významnou krizí prochází i jeho manželství. Podaří se mu zavést jeho život zpět správným směrem?
I přesto že nejsem přílišný zastánce českých komedií, tahle definitivně zavedla správným směrem moji náladu. Po mých posledních zkušenostech s českými kinematografickými výstupy jsem byl mírně skeptický. Právě proto absence mnoha českých filmových ‚celebrit‘ filmu neuškodila, ba právě naopak. Už jenom z tohoto důvodu musím vyzvednout herecké výkony Bolka Polívky či Evy Holubové. Děj jako takový je pro diváka jednoduchý a lehce předvídatelný, což umožnilo spoustu prostoru pro humor a vtipné dialogy. Ačkoliv příliš nechápu salvu smíchu za každou pronesenou větou, tak snímek obsahuje hlášky, které by zcela jistě a bez pochyby mohly zlidovět. Film má rychlý spád, práce kamery, střihu i hudby je přinejmenším dobrá.Film má bavit, a přesně tento účel plní. Právě to z něj činí nadprůměrnou českou komedii.

Ale nebyla by to česká komedie bez určitých paradoxů, kterým je třeba se vyhnout. Místy přílišně rozebrané vztahy či přebytečné scény bych považoval za mírnou nedokonalost scénáře (přiznejme si, kdo by chtěl sledovat scénu z vodního póla zespodu). Osobně musím vytknout product placement, který je ve filmu poměrně zřejmý.

Motivován pozitivními ohlasy vyprodaných sálů kin jsem přišel s velkým očekáváním. A musím uznat, že jsem byl příjemně překvapen.  Ve výsledku jsem se dobře bavil a odcházel ze sálu s úsměvem na tváři. Pohodová a poctivá česká komedie ideální pro nenáročné diváky definitivně nezklame!

Autor článku : Vojtěch Petruňa

 

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>