Druhý den filmového festivalu Kino na Hranici.

IMG_0008Český Těšín 29. 4. 2016

Dnešek pro mě byl sice kratší, ne však méně zajímavý. I přesto, že to je filmový festival, podařilo se mi dostat se na divadelní představení, monogram, které se v překladu jmenuje Nemám vás ráda, pane Fellini. A aby toho nebylo málo, byl zde i režisér, pokud jsem to pochopil dobře. Právě to tady byl asi jediný problém. U divadla se totiž nedají promítat titulky, takže se obávám, že třem čtvrtinám celého představení jsem nerozuměl. Hlavní myšlenku jsem ovšem pochopil a navíc výkon herečky byl vskutku úchvatný.

Jelikož už byl podvečer, využil jsem příležitosti a trochu si prohlédnul město. Musím uznat, že dle mého vypadá moc pěkně. Menší bonus je náměstí. Tento Rynek nejen odděluje kino Piast a národní divadlo Dom, ale je i obestavěn pojízdnými stánky se spoustami druhů jídla, které potěší už jenom pohledem a vůní, natož pak chutí. Také zde hraje elektronická hudba a jsou zde pohodlné houpací lavičky kolem kašny.

Jakmile se setmělo, vydal jsem se k zámku pod Věž, kde se odehrávalo promítání nového filmu Dana Pribáně. Koukali jsme na nafukovací plátno, promítalo se z auta za námi. K sezení byl dostatek míst pro všechny. Časem se ochladilo, ale s trochou oblečení navíc se to dalo vydržet.

Druhý den filmového festivalu Kino na Hranici je u konce a já jsem spokojen s jeho průběhem. Nemám co dodat.

 

Daniel Hanslík

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>